Na dwóch kółkach przez Powiat Proszowicki

Polski

Liczny - podzielony ze względów bezpieczeństwa na kilka grup - peleton utworzyli w niedzielę 26 lipca uczestnicy wycieczki rowerowej, zorganizowanej w ramach Akcji Zdrowie! Rowerzyści mieli do pokonania trasę wiodącą z Proszowic, przez Koszyce i Nowe Brzesko, z powrotem do stolicy powiatu.

Rajd, uroczyście rozpoczęty przez Starostę Proszowickiego Grzegorza Pióro, wystartował tuż przed godziną 11 sprzed hali sportowej w Proszowicach. Uczestnicy, ubrani w odblaskowe kamizelki z emblematami projektu, ruszyli w stronę Koszyc. Rowerzyści jechali w kilkunastoosobowych grupach, prowadzeni przez animatorów sportowych projektu Akcja Zdrowie! i eskortowani przez wozy techniczne, pojazdy Straży Pożarnej oraz karetkę pogotowia. W Centrum Oświatowym w Koszycach czekał na nich dwugodzinny odpoczynek, podczas którego nie zabrakło kiełbasy z grilla, lodów i rzecz jasna napojów. Jazda na rowerze nie nadszarpnęła zanadto sił uczestników imprezy - wielu z nich wzięło udział w naprędce zorganizowanym meczu piłki nożnej. Swoich amatorów znalazły również piłki do koszykówki i siatkówki.

Około godziny 14 rowerzyści ruszyli w dalszą drogę do Nowego Brzeska. To był najbardziej wymagający odcinek wycieczki. Uczestnicy musieli zmierzyć się z lekkim, jednak wiejącym w twarz wiatrem, a w dalszej części trasy - z kilkoma wymagającymi wysiłku podjazdami. Tym niemniej peleton bez przeszkód dotarł na festyn z okazji Dni Nowego Brzeska, gdzie reprezentujący Akcję Zdrowie! koordynatorzy: dr Wojciech Skucha i Łukasz Szaporów mieli okazję zaprezentować cele i przesłanie projektu licznie zebranym mieszkańcom miasta i okolic.

Trzeci, a zarazem ostatni, piętnastokilometrowy odcinek udało się - mimo całodziennego zmęczenia i kilku wymagających podjazdów - pokonać sprawnie i w bardzo dobrym tempie. Uczestnicy wycieczki w doskonałych humorach powrócili na miejsce startu.

Za mniej więcej miesiąc, 23 sierpnia, nadarzy się okazja do wzięcia udziału w kolejnej imprezie rowerowej, zorganizowanej w ramach  Akcji Zdrowie! Tym razem trasa powiedzie z Proszowic do Pałecznicy. Już teraz serdecznie zapraszamy na nią wszystkich mieszkańców Powiatu Proszowickiego.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii oraz materiału wideo z wycieczki