Turniej siatkówki - listopad 2015 - sprawozdanie

Polski

Blisko 300 osób wzięło udział w turnieju siatkówki, zorganizowanym przez Akcję Zdrowie! Zawody przeprowadzono 20 i 22 listopada w hali miejskiej w Proszowicach.
 
W piątek rywalizowali uczniowie szkół z terenu powiatu proszowickiego. Do turnieju gimnazjalistek zgłoszono 7 ekip, a najlepsza okazała się drużyna z Nowego Brzeska, przed dziewczętami z Pałecznicy i Proszowic. Z ośmiu zgłoszonych zespołów męskich triumfowało gimnazjum z Sierosławic, pokonując w finale Biórków Wielki. Trzecie miejsce zajęli gimnazjaliści z Posądzy. Rywalizacja szkół ponadgimnazjalnych rozegrała się tradycyjnie pomiędzy drużynami reprezentującymi zespoły szkół z Piotrkowic Małych i Proszowic, a dwukrotnie lepsi - wśród dziewcząt i kobiet - okazali się piotrkowiczanie.

W niedzielę zagrali dorośli. Do turnieju "zaawansowanych" zgłosiło się pięć zespołów, a wygrali panowie z Grębocina, przed Amplusem i Kościelcem. W rywalizacji "amatorów", gdzie startowały drużyny mieszane, wzięło udział osiem ekip. Zacięty, trzysetowy finał, był wewnętrzną sprawą gminy Koniusza. Ostatecznie wygrali nauczyciele z Koniuszy, pokonując reprezentację OSP Wierzbno. Trzecie miejsce zajęła drużyna Akcji Zdrowie!