Z wiatrem i pod wiatr - rowerami do Racławic

Polski

Chłód i wiatr nie odstraszyły mieszkańców powiatu proszowickiego, którzy tłumnie uczestniczyli w kolejnej wycieczce rowerowej, zorganizowanej przez Akcję Zdrowie! Trasa zorganizowanej w niedzielę 15 maja imprezy, wiodła z Proszowic do Racławic.

W wycieczce udział wzięło około stu osób. Trasa rajdu wiodła przez Przesławice i Muniaczkowice, wspinała do Wrocimowic, by dotrzeć do Racławic, gdzie zaplanowano odpoczynek. Tam, u stóp Górki Kościejowskiej zwanej także "Zamczyskiem", gdzie stoi Kopiec Kościuszki, na uczestników czekał ufundowany przez organizatorów posiłek regeneracyjny. Krótki rys historyczny o Racławicach przedstawił zgromadzonym pan Henryk Pomykalski, potem przyszedł czas na rozrywki sportowe - grano w siatkówkę, rzutki. Część uczestników postanowiła zdobyć "Zamczysko" i kopiec wodza Insurekcji.

W drodze powrotnej, wiodącej przez Lelowice, Gruszów i Szczytniki, rowerzystom sprzyjał wiejący w plecy wiatr, toteż wszystkie grupy bardzo szybko zameldowały się na mecie, którą poprzedziła jeszcze runda honorowa wokół rynku w Proszowicach. W sumie przejechano dystans 38 kilometrów.