Akcja Zdrowie! świętuje wakacje

Polski

Kilkuset mieszkańców powiatu proszowickiego przybyło na piknik rodzinny, który odbył się w niedzielę, 26 czerwca, na stadionie Proszowianki. To było niezwykle efektowne rozpoczęcie wakacji, a zarazem zakończenie cyklu imprez sportowo-rekreacyjnych, organizowanych przez Akcję Zdrowie!

Kolejki najmłodszych, chętnych do skorzystania z atrakcji dmuchanego miasteczka - zamku i olbrzymiej zjeżdżalni, oraz cierpliwe oczekujących wolnego miejsca na bangy trampolinie. Tłumnie odwiedzane stoisko gastronomiczne z kiełbaskami z grilla, napojami i lodami. Na murawie boiska - zacięta rywalizacja w przygotowanych przez organizatorów konkurencjach sportowych, a w przerwach - pokazy tańca zumba w wykonaniu grupy tanecznej licencjonowanej instruktorki zumby Emilii Furman. Korzystając ze wspaniałej, słonecznej pogody i wakacyjnej atmosfery bawiono się wyśmienicie.

Od uczestników pikniku zbierano paszporty Akcji Zdrowie! z pieczątkami potwierdzającymi udział we wcześniejszych imprezach. Najaktywniejszym - na podstawie ilości pieczątek - zostanie wkrótce wręczonych ponad 100 atrakcyjnych nagród rzeczowych, w tym rowery, sprzęt sportowy, aparaty fotograficzne, lornetki i inne. Część z nagród organizatorzy zaprezentowali zebranym na pikniku.

To była ostatnia z imprez sportowo-rekreacyjnych, zorganizowanych przez Akcję Zdrowie!. Część medyczna projektu profilaktyki chorób płuc- sfinansowanego dzięki Funduszom Norweskim - trwa jeszcze dwa miesiące. Przypominali o tym, przemawiając do uczestników pikniku, organizatorzy projektu ze Starostą Proszowickim Grzegorzem Pióro, koordynatorem projektu Piotrem Jasionem i członkiem Zarządu Powiatu Jackiem Tomasikiem na czele. Za doskonałą organizację imprez sportowych serdecznie podziękowano Łukaszowi Szaporowowi - koordynatorowi ds. promocji zdrowia.